Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

PGE Atom Trefl Sopot

PGE Atom Trefl Sopot to od sezonu 2010/11 drużyna występująca na poziomie siatkarskiej ekstraklasy, początkowo pod nazwą PlusLigi kobiet, a obecnie ORLEN Ligi. Siatkarki kontynuują tradycję Trefla Gdynia (sezon 2008/09 – mistrz II Ligi) i Trefla Sopot (2009/10 – wicemistrz I Ligi).

Dotychczas w trzech sezonach, które zespół rozegrał na poziomie ekstraklasy, początkowo legitymującej się nazwą PlusLigi Kobiet, a następnie nazwą ORLEN Liga, PGE Atom Trefl Sopot dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, a raz zadowolić się musiał srebrnym medalem rozgrywek. W sezonie 2013/2014 drużyna stanęła na najniższym stopniu podium ligi, ciesząc się z brązowych "krążków" wywalczonych w małym finale ORLEN Ligi.

W sezonach 2011/2012, 2012/2013 oraz 2013/2014 zespół reprezentował Polskę na arenie najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich Ligi Mistrzyń. Tam sopocianki każdorazowo docierały do fazy play-off, dwukrotnie dokonując tego jako jedyna drużyna z naszego kraju. W tym roku Atomówki zmierzą się o tytuł w ramach Pucharu CEV, który w klubowej hierarchii jest drugim najważniejszym turniejem na Starym Kontynencie.

Adres: Plac Dwóch Miast 1

Miejscowość: 81-731 Sopot

WWW: www.atomtrefl.pl

Email: info@atomtrefl.pl

Tel.: -

Fax: -

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ