Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Fotografia Glamour z Lat 40-tych

19.09 , 15:00 - 18:00

Portret Glamour z lat 40-tych głównie robiony w Holywood do promocji aktorów i produkcji filmowej. Portret ma specyficzną charakterystykę i podejście do oświetlenia, bardziej filmowego niż fotograficznego co tworzy w pewnym stopniu go unikatowym.

Podczas warsztatów zajmiemy się oświetleniem portretu, uzyskaniem miękkiego obrazu oraz kompleksową pracą z portretem w danym stylu. Podczas zajęć dowiesz się:

• Jak oświetlić portret by uzyskać pełne i miękkie światło? • Jak ustawić modela/kę pod zeględem świateł i aparatu by uzyskać ciekawe ujęcia? • Jak odtworzyć dawną fotografię by uzyskać zbliżone efekty do minionej epoki?

Dodatkowo:

• praca z oświetleniem na poziomie od podstawowego po zaawansowany • praca z modelem

Po co Ci znajomość takiej techniki? W świecie nowoczesności wracają trendy analogowe i tradycyjne ujęcia. By móc dostarczać klientom ciekawych zdjęć zrobionych nieco inaczej, warto sięgać po różne techniki i uczyć się ich. Docelowo czy wykorzystasz nowe umiejętności, czy zmodyfikujesz pod swoje potrzeby to indywidualne decyzja. W całej przygodzie fotograficznej istotne jest stymulowanie kreatywności czego nie zabraknie na warsztatach portretowych. #KreatywnaFotografia

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, których interesuje fotografia portretowa i chcą poszerzyć swój warsztat fotograficzny o nowe techniki, uzupełnić wiedzę, lub podjąć swoje pierwsze kroki w fotografii portretowej w kierunku profesjonalnej produkcji fotograficznej. Dla zaawansowanych uczestników dobra okazja do nauki pracy z lampą błyskową, oraz nieco inną niszą portretową.

[•] Uczestnicy otrzymają materiał edukacyjny • Portret Glamour z Lat 40-stych dotyczący technik fotografii stosowanej w Hollywood w tym okresie.

[•] Presety do różnych modułów Adobe Photoshop (krzywe/curves, Camera RAW, duotones, i inne) do kreatywnej obróbki fotograficznej

[•] Uczestnicy mogą także wziąć udział w warsztatach obórki cyfrowej podczas, której wywołamy RAW-y. Ulepszymy wywołane fotografie pod kątem dawnej fotografii. Warsztaty z obróbki cyfrowej odbędą się 2 października 2019 od 20:00 - 22:00 w Sopocie. Warsztaty dodatkowo płatne 50zł dla uczestników warsztatów "Portret Glamour z Lat 40-tych" i członków SKF. Dla osób biorących udział tylko w obróbce cyfrowej koszt zajęć to 100 zł. Zgłoszenia na zajęcia emailem na adres: warsztaty@studiopcf.com o tytule 20191002 PSD

[•] Możliwość druk fotograficznego fotografii portretowych w stylu Galmour z Lat 40-tych na specjalnym papierze zbliżonym jakością i teksturą do dawnego papieru. (papier albuminowy) Koszt druku jednego zdjęcia 50zł, lub zdjęcie na piance gotowe do powieszenia 80zł. Osoby, które zdecydują się na druk, proszone są o zgłoszenie tego przed warsztatami fotograficznymi lub obróbki cyfrowej.

[•] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

[•] Informacje o warsztatach: kompletny kalendarz warsztatów, kursów i wyjazdów fotograficznych znajduje się na stronie: warsztaty.studiopcf.com oraz Facebooku: facebook.com/SopockiKlubFotograficzny. Zapisy na wszystkie warsztaty są obowiązkowe

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii portretowej na przykładzie dawnej fotografii z lat 40-tych.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Aparat fotograficzny powinien być wyposażony w gorącą stopkę (hot shoe) pozwalający na podłączenie do lampy błyskowej. Osoby, które posiadają własne lampy, mogą je przynieść, w ten sposób możesz doskonalić technikę pracy z własnym sprzętem.

Gdzie: Sopot.

Czas: 29 września 2019. Spotykamy się w hali dworca kolejowego o 15:00.

Koszt: 100 zł (50zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190929 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce:

Data:19.09 , 15:00 - 18:00

Godzina: 15:00 - 18:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot

WWW: https://warsztaty.studiopcf.com/20190929_Portret.html

Email: -

Tel.: -

Fax: -

Organizator: Urząd Miasta Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ