Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Architektura Przestrzeni Kulturowych - wernisaż wystawy

04.04 - 18.04, 12:00 - 20:00

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Wernisaż wystawy prac studentów Architektury Przestrzeni Kulturowych z gdańskiej ASP 4 kwietnia 2018 r. godz. 12.00 ul. Tadeusza Kościuszki 14 Sopot Centrum Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac studentów Architektury Przestrzeni Kulturowych – nowego kierunku w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku założonego przez wybitnego twórcę i cenionego dydaktyka, prof. Andrzeja Pniewskiego. Przedstawione przez nas prace, wykonane przez studentów na różnym etapie ich edukacji, są efektem realizacji nowatorskiego modelu kształcenia opartego na współpracy interdyscyplinarnego i aktywnego zawodowo zespołu specjalistów różnych dyscyplin nauki. Kadrę kierunku tworzą bowiem zarówno artyści, designerzy, architekci, urbaniści, jak i architekci krajobrazu, antropolodzy i socjolodzy. Jesteśmy przekonani, że tylko zachęcając studentów do niestandardowego podejścia do projektowania i podążając tym samym za współczesnymi trendami dotyczącymi kształtowania zróżnicowanych przestrzeni kulturowych, mamy szansę wykształcić projektantów o odpowiedniej wrażliwości i wiedzy dotyczącej otaczającego nas świata.

Niniejsza wystawa jest więc świadectwem nie tylko działań dydaktycznych i twórczych, ale i ciągłych poszukiwań. Do tej pory nasi studenci mierzyli się z wyzwaniami projektowymi zarówno w przestrzeni miejskiej, jak chociażby w Sopocie, Gdańsku i Władysławowie, a także w obrębie obszarów wiejskich oraz parków krajobrazowych. W ramach tych działań, jako kierunek, nawiązaliśmy cenne kontakty i współpracowaliśmy z gminami miast oraz trójmiejskimi organizacjami pozarządowymi, na przykład Miastem Wspólnym i Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej. Jesteśmy otwarci na nowe kontakty i zapraszamy wszystkich Państwa do wzajemnej rozmowy o przestrzeniach kulturowych.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Data:04.04 - 18.04, 12:00 - 20:00

Godzina: 12:00 - 20:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Kościuszki 14, 81-706 Sopot

WWW: www.mbp.sopot.pl

Email: mbp@sopot.pl

Tel.: 58 551-12-87

Fax: 58 550-08-90

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ