Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Garmin MTB Series 2018!

21.04 - 22.04, 08:00 - 09:00

Garmin MTB Series to cykl, który od kilku lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród amatorów kolarstwa górskiego. Już w kwietniu odbędzie się pierwsza, wiosenna odsłona tego popularnego cyklu. Zawodnicy będą mieli doskonała okazję do rywalizacji na leśnych ścieżkach Gdańska, Otomina i Sopotu.

Po trzyletniej przeprawie cykl ponownie zawita w Gdańsku, gdzie 8 kwietnia (niedziela) odbędzie się wyścig inauguracyjny tegorocznej edycji. Na zawodników czekać będzie wymagająca trasa prowadząca ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Drugi i zarazem najszybszy etap odbędzie się w 14 kwietnia (sobota) w Otominie, a wiosenna edycja cyklu rozstrzygnie się 21 kwietnia (sobota) w Sopocie. Klasyfikacją generalną podczas wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series będzie suma czasów ze wszystkich trzech etapów.

„Na trasach Garmin MTB Series 2018, każdy z amatorów kolarstwa górskiego znajdzie coś dla siebie. Na specjalnie przygotowanych odcinkach do pokonania będą zarówno trudne podjazdy, szybkie i techniczne single, jak i bardziej dostępne szerokie i płaskie fragmenty. To z pewnością doskonała propozycja dla tych, którzy już na początku wiosny zechcą rozpocząć tegoroczną rywalizację w terenie i sprawdzić swoją formę po zimowym okresie przygotowawczym” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Tak jak podczas jesiennej edycji cyklu, zawodnicy będą mogli rywalizować na dwóch dystansach: MINI ok. 25 km oraz MAXI ok. 50 km. Trasy wiosennej edycji Garmin MTB Series 2018 zostaną ogłoszone już w najbliższym czasie na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.mtbseries.pl.

Zapisy na wiosenną edycję Garmin MTB Series 2018 cały czas trwają. Aby zapisać się na zawody trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.mtbseries.pl.

Jesienna edycja cyklu podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się na przełomie września i października. Zapisy wystartują po zakończeniu edycji wiosennej – 7 maja 2018 r.

Miejsce: Moniuszki, Sopot

Data:21.04 - 22.04, 08:00 - 09:00

Godzina: 08:00 - 09:00

Bilety: -

Kategoria: Sport i Rekreacja

Adres: Moniuszki , Sopot

WWW: www.mtbseries.pl

Email: joanna.kownacka@labosport.pl

Tel.: +48 793-794-205

Fax: -

Organizator: Urząd Miasta Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ