Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

BOTO FOLK WILD JAM: Wojtczak / Kamiński & goście

10.08 , 21:00

Czwartkowy BOTO Wild Jams with Wild Turkey. Tym razem gospodarzami będą Aleksander Kamiński i Irek Wojtczak. W rolach głównych instrumenty dęte na folkową nutę jazzową.

Aleksander Kamiński – saksofony, klarnet. Urodzony 05.09.1981 r. w Pucku. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu. Był współzałożycielem i członkiem kwartetu Dziki Jazz, który w październiku 2009 r. wydał swój debiutancki krążek. Album otrzymał nominację do nagrody “Fryderyki 2010” w kategorii Fonograficzny Jazzowy debiut roku oraz został laureatem konkursu “Nagrody polskich melomanów Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia w kategorii Muzyka Improwizowana/Free Jazz/Yass. Współpracował z takimi formacjami jak Contemporary Noise Sextet (gość specjalny na płycie Unaffected Thought Flow, występ na Open’er Festiwal 2009 w Gdyni,Off Festiwal 2009), Sing Sing Penelope (dwie płyty: ”Electroglide” 2010, ”This is the music” 2012) a także z Weroniką Korthals laureatką programu “Szansa na Sukces” (płyta “Na Wiedno” 2010, ”On” – wiersze ks.Jana Twardowskiego 2015. Był członkiem „Elljazz Big Band” oraz “Jazz Big Band 75” w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Obecnie jest stałym członkiem Jan Konop Big Band. Współpracował z Piotrem Dziubkiem i Magdą Kumorek,co zaowocowało nagraniem płyty pt. „Śmiercie z poezją Leśmiana” Magda Kumorek -„Śmiercie” (październik 2013). Współpracował jako solista z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod batutą Krzesimira Dębskiego. Z wyżej wymienionymi formacjami aktywnie koncertuje w całej Polsce. Ma też na koncie występy w Japonii (Arabaki Rock Festiwal 2010) na Węgrzech, Słowacji w Anglii i Szkocji oraz Norwegii (występ na festiwalu Punkt). Bierze aktywny udział w życiu trójmiejskiej sceny jazzowej. Od 2007 roku gra na saksofonach i klarnecie w orkiestrze Teatru Muzycznego w Gdyni.

Irek Wojtczak – saksofony, klarnet. Saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Jego album Folk Five (2014) z udziałem nowojorskich muzyków The Fonda/ Stevens Group został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C. Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015). W 2016 roku wspólnie z Jarosławem Czarneckim i zespołem JAAA rozpoczął pracę nad projektem dźwiękowo wizualnym SHMIB – Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.irekwojtczak.com


Zapraszamy na BOTO Wild Jams with Wild Turkey czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny, okraszone smakiem i zapachem bourbonu „dzikiego indyka”.

Bilety: 20 zł, Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/ 1 bilet = 1 bourbon Wild Turkey na lodzie do odbioru w barze (kolejne będzie można złapać w promocyjnej cenie). Muzycy biorący udział w jam session – wstęp wolny.

Miejsce: Teatr BOTO

Data:10.08 , 21:00

Godzina: 21:00

Bilety: 20

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ