Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Magia chwili, miejsca, postaci Izabeli Rajskiej

08.08 - 30.08, 18:00 - 18:00

W sierpniu odbędzie się wystawa indywidualna Izabeli Rajskiej „Magia chwili, miejsca, postaci”. O źródłach inspiracji w malarstwie opowiada sama autorka: „Nie uciekam w świat fantazji czy abstrakcji. Inspirację czerpię ze świata realnego poszukując jego duchowości i doskonałości, ulegając jego niezwykłej sile magii. Jest to balansowanie pomiędzy tym co realne, a tym czego nie wiemy, nie znamy, co jest tajemnicą. W obrazach staram się uchwycić moment nastroju, magię chwili, miejsca, postaci – odnaleźć duchowość świata realnego.”

IZABELA RAJSKA - dyplom z malarstwa uzyskała w 2007 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych w pracowni prof. Henryka Cześnika, będąc jednocześnie pod opieką artystyczną prof. Marii Targońskiej. To drugi dyplom autorki w dziedzinie artystycznej, wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Gdańsku w klasie skrzypiec i pracowała jako muzyk orkiestrowy Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Teatru Muzycznego w Gdyni. Jest laureatką Nagrody Pramerica na XXIV Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2012 roku. Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Od urodzenia mieszka w Sopocie.

Wernisaż wystawy: wtorek 8 sierpnia, godz. 18.00.

Prace można oglądać do 30 sierpnia, codziennie w godz.12.00-18.00.

Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji: www.tps-dworek.pl

Miejsce: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Data:08.08 - 30.08, 18:00 - 18:00

Godzina: 18:00 - 18:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Józefa Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot

WWW: www.tps-dworek.pl

Email: biuro@tps-dworek.pl

Tel.: 58 551 07 56

Fax: -

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ