Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Spotkanie z Jerzym Sosnowskim w Sopocie "Spotkajmy się w Honolulu"

01.01 - 08.05, 01:00

Wydawnictwo Literackie i Literacki Sopot zapraszają na spotkanie z Jerzym Sosnowskim i jego najnowszą książką „Spotkamy się w Honolulu”. Odbędzie się ono 8 maja (czwartek), o godz. 18:00 w Teatrze na Plaży w Sopocie (al. Mamuszki 2). Prowadzenie: Dagny Kurdwanowska.

Wraz z najnowszą książką Jerzy Sosnowski po kilku latach przerwy powraca na literacką scenę. „Spotkamy się w Honolulu” to opowiedziana z wyczuciem historia, w której wpadają na siebie dwa światy, zderzają dwa czasy, konfrontują różne głosy. Do współczesności autor zręcznie przemyca tęsknotę za przeszłością: jest tu obyczajowość lat 60., są szaleństwa inteligenckiej „warszawki”, klimat polskiego wybrzeża tamtych czasów. W misternie skonstruowanym świecie nie brak tego, co dla autora najistotniejsze: mierzenia się z uczuciem, które większość uznaje za zawstydzające. „Spotkamy się w Honolulu” to historia miłości. Erotycznej i duchowej. To książka zadająca pytania fundamentalne, nad którymi współczesność pochyla się coraz niechętnej.

Książka trafiła do księgarń 24 kwietnia.

Jerzy Sosnowski – pisarz i dziennikarz radiowy. Z wykształcenia polonista, był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielem w szkole średniej, publicystą „Gazety Wyborczej”, krytykiem literackim i dziennikarzem telewizyjnym. Jest autorem m.in. „Apokryfu Agłai”, „Wielościanu”, tomu opowiadań „Linia nocna”, „Prądu zatokowego” oraz autobiografii duchowej pt. „Ach”. Jest laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2001).

Miejsce: Teatr na Plaży

Data:01.01 - 08.05, 01:00

Godzina: 01:00 - 00:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Mamuszki 2, 81-729 Sopot

WWW: www.wydawnictwoliterackie.pl

Email: surdykowska@wydawnictwoliterackie.pl

Tel.: 601 428 414

Fax: -

Organizator: Teatr na Plaży

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ