ZAGAN ACOUSTIC - Koncert charytatywny na rzecz osób dotkniętych autyzmem

02.12 , 18:00

W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna obrazów i innych artystycznych przedmiotów na rzecz budowy Domu Rain Mana dla osób z autyzmem we wsi Kwieki koło Czerska.

Koncert na rzecz farmy dla osób z autyzmem zagra Zagan Acoustic w składzie: Paweł Zagańczyk- akordeon Joachim Łuczak- skrzypce Jarosław Stokowski- kontrabas

Bilety to dobrowolny datek na rzecz budowy Domu Rain Mana, sugerowana wpłata to 30 zł. Rezerwacja pod numerem telefonu 58 551 84 72

ZAGAN ACOUSTIC Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska akordeonisty - Pawła Zagańczyka, laureata Pomorskiej Nagrody Artystycznej za 2010 rok, przyznawanej młodym uzdolnionym artystom. Muzycy są absolwentami i studentami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

W ciągu pięciu lat istnienia zespołu Zagan Acoustic wykonał ponad 450 koncertów w Polsce, Litwie, Słowacji, Niemczech i Szwajcarii (szczegóły na stronie internetowej www.acoustic.zagan.pl)

Nietuzinkowe brzmienie uzyskane jest m.in. dzięki obecności w zespole akordeonu, jednego z najpiękniejszych instrumentów w kulturze polskiej.

Do sukcesów zespołu zaliczyć należy zajęcie I-go miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Rozrywkowej i Kameralnej w Giżycku oraz II-go miejsca na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie na Słowacji. W 2011 roku ukazała się płyta pt. "Bernard Ładysz w moim sercu" na której śpiewak operowy Piotr Lempa i Zagan Acoustic prezentują romanse rosyjskie Aleksandra Wertyńskiego w niepowtarzalnych aranżacjach.

Muzycy zagrają na rzecz Fundacji Dom Rain Mana (www.domrainmana.pl), organizacji działającej an rzecz osób z autyzmem i ich rodzin. Autyzm nazywany jest epidemią XXI wieku, a pomoc państwa dla dotkniętych nim osób jest niewystarczająca. Szczególnie zaniedbana tu grupą są dorośli z autyzmem i dla nich Fundacja pragnie stworzyć rodzinny dom pomocy na wiejskiej farmie, we wsi Kwieki koło Czerska, gdzie posiada 8,5 ha działkę. Cały dochód z koncertu i towarzyszącej mu charytatywnej aukcji powiększy fundusz gromadzony na koszt budowy domu, którego projekt jest przygotowany i czeka na realizację.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Dom Rain Mana i BART. Koncert objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Sponsorem koncertu jest PGNiG

Miejsce: Sala PFK, Opera Leśna w Sopocie ul. Moniuszki 12

Data:02.12 , 18:00

Godzina: 18:00

Bilety: Bilety to dobrowolny datek na rzecz budowy Domu Rain Mana, sugerowana wpłata to 30 zł.

Kategoria: Kultura

Adres: Kościuszki 61, 81-703 Sopot

WWW: www.bart.sopot.pl

Email: bart@sopot.pl

Tel.: +48 58 555 84 40

Fax: +48 58 555 84 42

Organizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Wersja do druku